Sta jongvolwassenen met kanker bij als vrijwilliger

  • Met jongvolwassenen met kanker
  • Praten, luisteren en ondersteunen
  • Tweewekelijks of enkele dagen per jaar
  • In je buurt
  • Engagement van minimaal 1 jaar

Als vrijwilliger voor jongvolwassenen met kanker maak je tijd om hen bij te staan. Je biedt steun met een warme babbel of door samen leuke activiteiten te beleven. Je kunt je op verschillende manieren inzetten als vrijwilliger: als buddy of als vrijwilliger in het A-team.

Buddywerking

Onze buddywerking brengt jongvolwassenen die kanker hebben (gehad) samen met een buddy die begrijpt hoe heftig het is om met de ziekte te dealen. Een leeftijdsgenoot die tijd maakt, luistert en moeilijke onderwerpen niet uit de weg gaat. Jullie spreken af voor een koffie, een wandeling … of gewoon om even te babbelen. Een buddy is vooral een klankbord. Je hoeft niets op te lossen - er zijn kan al zo veel betekenen en zelfvertrouwen geven.

A-team

Het A-team - bestaande uit jongvolwassen tussen 16 en 40 jaar die zelf kanker hebben (gehad) - helpen en ondersteunen andere jongvolwassenen met kanker. Als A-teamer ga je bij een jongere langs om hem of haarwegwijs te maken in het informele (zorg)aanbod. Dit kan in het ziekenhuis zijn, maar evengoed in een gezellige koffiebar of in een park. 

Vragen?

Ken je de AYA-klankbordgroep al?

Heb je als jongvolwassene kanker (gehad)? Dan kun jij als geen ander AYA's een stem geven en zo de zorg voor lotgenoten helpen verbeteren via onze AYA-movement en AYA-klankbordgroep.

Over onze jongerenwerking

Jongvolwassenen met kanker staan voor heel wat uitdagingen. Daarom brengen we lotgenoten tussen 16 en 35 jaar samen én zetten we ons in om hun zorg en levenskwaliteit te verbeteren.

Geen vacature voor jou?

Stuur ons een open sollicitatie als vrijwilliger!