
Kruimelpad
- Home
- Wat we doen
- Voor patiëntenrechten opkomen
- Beperking financiële impact van kanker
- Geen armoede door kanker
Heel wat mensen komen financieel in de problemen door kanker, ook mensen die normaal rondkomen. Daarom eist Kom op tegen Kanker hogere socialezekerheids- en bijstandsuitkeringen. Eerder ijverden we met succes voor lagere plafonds voor de remgelden. Die gaan in vanaf 2022.
Uit een analyse van 6759 dossiers die tussen 2008 en 2013 bij het Kankerfonds werden ingediend, blijkt immers dat kanker arm maakt en dat is ontoelaatbaar. Voor mensen die het financieel moeilijk hebben, is kanker de druppel die de emmer doet overlopen en hen in de armoede doet belanden.
Met het Kankerfonds biedt Kom op tegen Kanker steun aan patiënten in financiële problemen. Daarnaast roept Kom op tegen Kanker beleidsmakers op actie te ondernemen en stelt drie maatregelen voor:
Lees het volledige rapport, de bijlagen of het persbericht.
De maximumfactuur beperkt de remgelden (eigen bijdragen in de behandeling) die een gezin in een jaar betaalt tot een inkomensafhankelijk plafond. Mensen met een laag inkomen betalen vanaf 2022 maximaal 250 euro per jaar (voor chronisch zieken bedraagt het 350 euro). Dat is het resultaat van doorgedreven beleidswerk van Kom op tegen Kanker. Voordien lag het plafond op 450 euro, maar voor de patiënten in het Kankerfonds bood dat onvoldoende financiële bescherming. Lees meer