Plantjesweekend Sint-Gillis-Waas

‘Het Plantjesweekend is elk jaar weer een gezellig samenzijn’

Delen

Voor Marita Meul wordt het 26ste Plantjesweekend een extra bijzondere editie. Ze stopt binnenkort als schepen in Sint-Gillis-Waas en zal voor de laatste keer de plantjesverkoop in haar gemeente coördineren. ‘Ook daarna zal de gemeente nog op me kunnen rekenen als vrijwilliger hoor’, verzekert ze.

Marita: ‘Sint-Gillis-Waas doet al 25 jaar mee met het Plantjesweekend. We vieren dus ons zilveren jubileum! Ook dit jaar was het voor ons vanzelfsprekend dat we meedoen. We beseffen wel dat we door corona wat voorzichtiger te werk moeten gaan, maar een jaar overslaan was voor ons geen optie. Die plantjes worden al 14 tot 11 maanden op voorhand gestekt en mogen toch niet in de vuilnisbak belanden? Bovendien moet de strijd tegen kanker ook doorgaan.’

‘We hebben een grote, trouwe kern van een 50-tal vrijwilligers die meehelpen met de plantjesverkoop. 90 % van die mensen doen dat al jaren. Elk jaar publiceren we ook de oproep voor helpende handen in onze gemeentelijke communicatiekanalen zoals ons infoblad. Iedereen die zin heeft is welkom om ons team te komen versterken. Vorig jaar verkochten we 1600 plantjes. Die verkochten zo snel, dat we dit jaar voor 2000 stuks gaan. Bij een jubileum moet je ambitieus zijn hè.
 

Soms zijn we zo snel uitverkocht dat we niet alle straten kunnen doen. Daarom hebben we dit jaar 400 extra plantjes besteld.

Marita Meul

coördinator Plantjesweekend Sint-Gillis-Waas

Marita Meul

‘Vier teams stellen zich op aan grootwarenhuizen en de andere teams gaan van deur tot deur. Door de spotjes op radio en televisie weten de inwoners dat we eraan komen en leggen ze hun centen al klaar. Ze rekenen als het ware op onze komst. Dat is altijd fijn om te zien. Natuurlijk zijn er ook mensen die liever geen plantje kopen, maar dat is echt een minderheid. Soms zijn we zo snel uitverkocht dat we niet alle straten kunnen doen. Het is goed dat er dit jaar aanvullend een onlineverkoop wordt georganiseerd. Als de mensen ons gemist hebben, dan krijgen ze toch nog de kans om een plantje in huis te halen en Kom op tegen Kanker te steunen.’

‘Na afloop bieden we vanuit de gemeente alle vrijwilligers een broodje aan om de verkoop samen af te sluiten. Dat is altijd weer een gezellig samenzijn. Enkele helpers doen zelden vrijwilligerswerk, toch staan ze elk jaar op post voor het Plantjesweekend. Ze voelen zich er goed bij. Die verbondenheid is een grote drijfveer.’ 

Plantjesweekend Sint-Gillis-Waas
Plantjesweekend Sint-Gillis-Waas