1000 km 2026

Heroïsche editie 1000 kmbrengt 7.390.500 euro opvoor kankeronderzoek

Delen

Vlaanderens warmste is van ons. Duizenden fietsers trapten door regen, hagel en met wind op kop naar een recordbedrag voor kankeronderzoek. Met bakken doorzettingsvermogen en voortgestuwd door de warmste supporters. 

De 15de editie van de 1000 km was er eentje voor in de geschiedenisboeken. Als echte flandriens fietsten onze pelotons vier dagen lang door gure weersomstandigheden. Maar hoe groter de uitdaging, hoe sterker de verbondenheid en hoe warmer de aanmoedigingen van alle supporters. Van de start op de Grote Markt in Mechelen, langs het parcours tot in de middagsteden waren het doorzettingsvermogen en de solidariteit ongelofelijk groot. 

In totaal verschenen 1334 teams aan de start tijdens het hemelvaartweekend: 1227 nationale en 107 internationale teams. Zij zamelden elk een startbedrag in voor kankeronderzoek waarin het belang van de patiënt centraal staat. Samen trapten de pelotons voor minder kanker, meer genezing en een betere levenskwaliteit voor mensen met kanker.

1000 km 2026

Pelotons vol verhalen

De 1000 km is meer dan een sportief evenement. Elk team heeft wel een persoonlijk verhaal. Een naam. Een herinnering. Een goede reden om te blijven trappen. 

Die verhalen delen we vier dagen lang op en naast de fiets. Ook aan de start in Mechelen en in de middagsteden. Daar klonken door de speakers verhalen van verlies en hoop. Van mensen die gemist worden, van patiënten die nog volop vechten en van familieleden, vrienden en collega’s die willen tonen dat niemand alleen staat. 

In de pelotons ontstaan gesprekken tussen mensen die elkaar voordien niet kenden, maar elkaar meteen begrijpen. Langs het parcours worden herinneringen gedeeld en groeien nieuwe vriendschappen. De 1000 km brengt mensen samen die allemaal op een andere manier geraakt zijn door kanker. Die verbondenheid was dit jaar misschien nog sterker voelbaar door de regen, de wind en de zware omstandigheden. Want hoe lastig het onderweg soms ook werd, niemand gaf op.

1000 km 2026

Kankeronderzoek dat mensen vooruithelpt

Met de opbrengst van de 1000 km investeert Kom op tegen Kanker in patiëntgericht kankeronderzoek dat de levenskwaliteit en overlevingskansen van mensen met kanker kan verbeteren. Daarbij gaat bijzondere aandacht naar onderzoek waarvoor de financiële nood het hoogst is en dat minder commerciële steun krijgt. Denk aan onderzoek naar zeldzame kankers, jongeren met kanker en aan internationale samenwerkingen die grotere doorbraken mogelijk maken.

We staan op een kantelpunt in de strijd tegen kanker. De vooruitgang is dichterbij dan ooit, maar ze is niet vanzelfsprekend. Dankzij de inzet van duizenden fietsers, vrijwilligers en supporters kunnen we blijven investeren in onderzoek dat écht het verschil maakt voor patiënten.

David Vansteenbrugge

algemeen directeur Kom op tegen Kanker

David Vansteenbrugge

Mechelen ook de komende vijf jaar gaststad van de 1000 km 

Ook de komende vijf jaar zullen de deelnemers van de 1000 km voor Kom op tegen Kanker vertrekken en aankomen op de Grote Markt in Mechelen. Kom op tegen Kanker en Stad Mechelen verlengen hun samenwerking. De volgende editie vindt plaats van donderdag 6 tot en met zondag 9 mei 2027.

Thema's: De 1000 km